× Anasayfa Kurumsal Ekip Hizmetler Blog SSS İletişim

Hizmetler

Tasarım

Danışmanlık
Bir endüstriyel tasarımı tescil ettirmeden önce somut olayın gerekliliklerini, beklentilerinizi, en ideal koruma için uzman görüşlerimizi ortaya koyarak duruma özel bir strateji geliştiriyoruz.

Stratejisi
Hizmetimiz buluşların tanımlanmasıyla ve buluş sahiplerinin haklarının en ideal biçimde korunması için uygun stratejinin belirlenmesiyle başlar. Sağladığımız hukuki ve teknik danışmanlığın parçası olarak gizli teknik know-how veya buluşların korunması, tescil edilen bir patente karşı veya tescil edilen bir patentten doğan hakların yürütülmesi veya üçüncü kişilerin patent haklarına dayalı olarak gelen saldırılara karşı haklarınızı korumak için ayrıntılı stratejiler oluşturuyoruz. Ticari sırların ihlali halinde müvekkillerimize danışmanlık veriyor ve hukuk ve ceza mahkemeleri nezdinde bu alanda yetkin avukatlar tarafından temsil edilmeleri noktasında rehberlik ediyoruz.

Tescil ve Yönetim
Tasarımlarınızı hem ulusal olarak (TPE – Türk Patent Enstitüsü nezdinde) hem de uluslararası olarak (Cenevre, İsviçre’deki WIPO - Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve/veya yurtdışındaki iş ortaklarımız aracılığıyla) tescil ettiriyoruz.
Koruma altına alınmış olan tasarımları tasarım yönetim sistemimize girip sizi gelecekteki süreçler ve uyulması gereken son tarihler hakkında bilgilendiriyoruz.

Devir, Lisans Sözleşmeleri ve Sulh Sözleşmeleri
Tasarım hakları Türkiye’de ve yurtdışında devredilebilir ve bir başkasına lisans yoluyla kiralanabilir. Gerekli sözleşmelerin ve diğer belgelerin hazırlanması ve elde edilmesi noktasında yardımcı oluyoruz ve ayrıca devirlerin veya lisansların ilgili tescil ofisleri nezdinde kaydedilmesi için marka sahipleri veya devralan veya lisans alan taraflar adına her türlü vekillik ve aracılık hizmetini sağlıyoruz.
Tasarım ihtilafları sıkça sulh/uzlaşma yoluyla da çözülebilmektedir. Gravis, alternatif çözüm yollarının bulunması ve uygulanması için sizin adınıza müzakereleri yürütmektedir.

Hukuki Uyuşmazlıklar
Şayet üçüncü kişiler tasarım haklarınızı veya ilişkili sözleşmeleri ihlal ederse veya bir tecavüz eyleminde bulunduğunuz suçlamasıyla karşılaşırsanız, mahkemeler ve tahkim kuruluşları nezdinde sizin adınıza dava işlemlerini yürütüyoruz veya birlikte çalıştığımız avukat ağıyla yürütülmesini sağlıyor ve sizin adınıza süreç takibini geçekleştiriyoruz. Dünya çapındaki iş ortaklarımız uluslararası tasarım uyuşmazlıklarını koordine etmemizi ve yönetmemizi mümkün kılıyor

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Olun

Gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize abone olmayı unutmayın!