× Anasayfa Kurumsal Ekip Hizmetler Blog SSS İletişim

Hizmetler

Alan Adı

Danışmanlık
Alan adı, bir web sitesinin internetteki adı ve adresidir. Aslında alan adları ayrıca marka veya şirket adları gibi işaretlerdendir. Bu işaretlere ilişkin inceleme ve değerlendirme sürecinden bu işaretler üzerindeki haklarınızın yürütülmesine kadar alan adlarının hemen her alanında danışmanlık sağlıyoruz.

İşaretlere İlişkin Strateji
Normal şartlarda alan adı, şirket adı ve marka’dan oluşan işaretleriniz için uygun bir strateji geliştirilmesine destek veriyoruz.

Koruma ve Yönetim
Sizin adınıza alan adınızı tescil ettiriyoruz ve alan adı yönetim sistemimizde alan adlarınızın takibini gerçekleştiriyoruz. Değerli alan adlarınızın yenilenmesinde bize güvenebilirsiniz.

İzleme
Hem Türkiye’de hem de yurtdışı odaklı ve kapsamlı yürütülen alan adı izleme faaliyetleri olası alan adı veya marka/isim ihtilafları hakkında önceden bilgi edinmemizi ve görüş bildirmemizi mümkün kılar. Bu sayede gerektiğinde alan adı sahipleri adına uygun idari (itiraz) veya adli (dava) işlemlerini başlatabiliriz.

Devir, Lisans Sözleşmeleri ve Sulh Sözleşmeleri
Alan adları (.tr uzantılı alan adları hariç) Türkiye’de ve yurtdışında devredilebilir ve bir başkasına lisans yoluyla kiralanabilir. Gerekli sözleşmelerin ve diğer belgelerin hazırlanması ve elde edilmesi noktasında yardımcı oluyoruz ve ayrıca devirlerin veya lisansların ilgili tescil kuruluşları nezdinde kaydedilmesi için alan adı sahipleri veya devralan veya lisans alan taraflar adına her türlü vekillik ve aracılık hizmetini sağlıyoruz. Alan adı ihtilafları sıkça sulh/uzlaşma yoluyla da çözülebilmektedir. Gravis alternatif çözüm yollarının bulunması ve uygulanması için müzakereleri sizin adınıza yürütebilir.

Hukuki Uyuşmazlıklar
Şayet üçüncü kişiler alan adı haklarınızı veya ilişkili sözleşmeleri ihlal ederse veya bir tecavüz eyleminde bulunduğunuz suçlamasıyla karşılaşırsanız, mahkemeler ve tahkim kuruluşları nezdinde sizin adınıza dava işlemlerini yürütüyoruz veya birlikte çalıştığımız avukat ağıyla yürütülmesini sağlıyor ve sizin adınıza süreç takibini geçekleştiriyoruz. Dünya çapındaki iş ortaklarımız uluslararası alan adı uyuşmazlıklarını koordine etmemizi ve yönetmemizi mümkün kılıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Olun

Gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize abone olmayı unutmayın!