× Anasayfa Kurumsal Ekip Hizmetler Blog SSS İletişim

Hizmetler

Marka

Danışmanlık
İnceleme ve değerlendirme sürecinden marka haklarınızın yürütülmesine kadar marka hukukunun tüm alanlarında danışmanlık veriyoruz.

Marka Stratejisi
Markalarınızın tescili ve yürütülmesi süreçlerinin önünde daima bir marka stratejisi yer almalıdır. Bu strateji istenilen koruma kapsamını, gerçekleştirilecek araştırmaların boyutunu, en ideal tescil yöntemini, marka izleme hizmetinin gerekliliğini ve marka haklarının yürütülmesi ve savunulması için olasılıkları belirler.

Araştırmalar
Önceki markalarla doğabilecek ihtilafları ve uyuşmazlıkları önlemek amacıyla yeni bir marka tescil başvurusu dosyalanmadan önce araştırma yapılması gerekli olabilmektedir. Bu tür araştırmaları gerçekleştirebilir, sonuçları analiz edebilir ve gerek mevcut durum gerekse de atılacak bir sonraki adım için size uygun görüş ve tavsiyelerde bulunabiliriz.

Tescil ve Yönetim
Bir markanın tescili markanın koruma kapsamının incelenmesini ve değerlendirilmesini gerektirir. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında markanın tescil başvurusunu takiben (gerektiğinde yurtdışındaki Fikri Mülkiyet uzmanları ve avukatlar aracılığıyla) yeni markanını uygun bir şekilde ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tescil edilmesini temin etmek üzere Marka tescil Ofisleri nezdinde marka sahibinin haklarını temsil ediyoruz.

İtiraz İşlemleri
Yakın zamanda başvuru veya tescil hakkını elde etmiş olduğunuz bir markaya karşı bir üçüncü kişi itirazı dosyalanır ise bu idari işlem kapsamında ilgili Marka Tescil Ofisi nezdinde (gerektiğinde yurtdışındaki Fikri Mülkiyet uzmanları ve avukatlar aracılığıyla) haklarınızı ve çıkarlarını temsil ediyoruz.

İzleme
Hem Türkiye’de hem de yurtdışı odaklı ve kapsamlı yürütülen marka izleme faaliyetleri olası marka ihtilafları hakkında önceden bilgi edinmemizi ve görüş bildirmemizi mümkün kılar. Bu sayede gerektiğinde marka sahipleri adına uygun idari (itiraz) veya adli (dava) işlemlerini başlatabiliriz.

Devir, Lisans Sözleşmeleri ve Sulh Sözleşmeleri
Marka hakları Türkiye’de ve yurtdışında devredilebilir ve bir başkasına lisans yoluyla kiralanabilir. Gerekli sözleşmelerin ve diğer belgelerin hazırlanması ve elde edilmesi noktasında yardımcı oluyoruz ve ayrıca devirlerin veya lisansların ilgili marka tescil ofisleri nezdinde kaydedilmesi için marka sahipleri veya devralan veya lisans alan taraflar adına her türlü vekillik ve aracılık hizmetini sağlıyoruz.

Hukuki Uyuşmazlıklar
Şayet üçüncü kişiler marka haklarınızı veya ilişkili sözleşmeleri ihlal ederse veya bir tecavüz eyleminde bulunduğunuz suçlamasıyla karşılaşırsanız, mahkemeler ve tahkim kuruluşları nezdinde sizin adınıza dava işlemlerini yürütüyoruz veya birlikte çalıştığımız avukat ağıyla yürütülmesini sağlıyor ve sizin adınıza süreç takibini geçekleştiriyoruz. Dünya çapındaki iş ortaklarımız uluslararası marka uyuşmazlıklarını koordine etmemizi ve yönetmemizi mümkün kılıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Olun

Gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize abone olmayı unutmayın!