× Anasayfa Kurumsal Ekip Hizmetler Blog SSS İletişim

Hizmetler

Patent

Danışmanlık
Patent koruması ve gözetimi ile ilgili her alanda danışmanlık sunuyoruz. Patent izleme sonuçlarına göre üçüncü kişi haklarına karşı aksiyon almanız noktasında değerlendirme ve analizlerde bulunabiliyoruz. Her durumda uyguladığımız birebir özel yaklaşım müvekkilden müvekkile ve konudan konuya değişiklik gösteriyor ve özel teknik ve yasal gereklilikler ışığında şekilleniyor.

Strateji
Hizmetimiz buluşların tanımlanmasıyla ve buluş sahiplerinin haklarının en ideal biçimde korunması için uygun stratejinin belirlenmesiyle başlar. Sağladığımız hukuki ve teknik danışmanlığın parçası olarak gizli teknik know-how veya buluşların korunması, tescil edilen bir patente karşı veya tescil edilen bir patentten doğan hakların yürütülmesi veya üçüncü kişilerin patent haklarına dayalı olarak gelen saldırılara karşı haklarınızı korumak için ayrıntılı stratejiler oluşturuyoruz. Ticari sırların ihlali halinde müvekkillerimize danışmanlık veriyor ve hukuk ve ceza mahkemeleri nezdinde bu alanda yetkin avukatlar tarafından temsil edilmeleri noktasında rehberlik ediyoruz.

Tescil ve Yönetim
Patent hizmetlerimiz Türkiye’de, Avrupa Patent Ofisi (EPO) nezdinde ve dünya çapında tescil öncesi ve sonrası her türlü idari işlem dahil olmak üzere patent başvurularının hazırlanması (tarifname oluşturulması, araştırma ve inceleme süreçlerinin yönetilmesi dahil), dosyalanması ve takip edilmesi (yenileme, yıllık ücretlerin ödenmesi, süreçlerin ve tarihlerin takip edilmesi, tecavüz ve hükümsüzlük üzerine görüş verilmesi dahil) aşamalarını kapsar.

Devir, Lisans Sözleşmeleri ve Sulh Sözleşmeleri
Patent hakları Türkiye’de ve yurtdışında devredilebilir ve bir başkasına lisans yoluyla kiralanabilir. Gerekli sözleşmelerin ve diğer belgelerin hazırlanması ve elde edilmesi noktasında yardımcı oluyoruz ve ayrıca devirlerin veya lisansların ilgili tescil ofisleri nezdinde kaydedilmesi için patent sahipleri veya devralan veya lisans alan taraflar adına her türlü vekillik ve aracılık hizmetini sağlıyoruz.

Patent ihtilafları sıkça sulh/uzlaşma yoluyla da çözülebilmektedir. Gravis, alternatif çözüm yollarının bulunması ve uygulanması için sizin adınıza müzakereleri yürütmektedir.

Hukuki Uyuşmazlıklar
Şayet üçüncü kişiler patent haklarınızı veya ilişkili sözleşmeleri ihlal ederse veya bir tecavüz eyleminde bulunduğunuz suçlamasıyla karşılaşırsanız, mahkemeler ve tahkim kuruluşları nezdinde sizin adınıza dava işlemlerini yürütüyoruz veya birlikte çalıştığımız avukat ağıyla yürütülmesini sağlıyor ve sizin adınıza süreç takibini geçekleştiriyoruz. Dünya çapındaki iş ortaklarımız uluslararası tasarım uyuşmazlıklarını koordine etmemizi ve yönetmemizi mümkün kılıyor

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Olun

Gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize abone olmayı unutmayın!